Léky S Pseudoefedrinem Seznam?

Léky obsahující účinnou látku PSEUDOEFEDRIN-HYDROCHLORID (PSEUDOEPHEDRINI HYDROCHLORIDUM)

  • GRIPPECTON Příbalový leták Souhrnné informace.
  • MODAFEN Příbalový leták.
  • NUROFEN STOPGRIP Příbalový leták Souhrnné informace.
  • PARALEN PLUS Příbalový leták Souhrnné informace.
  • Co je to pseudoefedrin?

    Pseudoefedrin je alkaloid obsažený v rostlinách chvojnících (Ephedra), ale pro lékárenské účely se vyrábí v biotechnologických továrnách, kde jej ve velkých nádržích vytvářejí kvasinky. Při nachlazeních a alergiích typu senné rýmy pomáhá uvolnit ucpaný nos.

    Kde koupit pseudoefedrin?

    V Česku není možné léky s vysokým obsahem pseudoefedrinu snadno pořídit. Jsou jen na předpis a stát jejich prodej reguluje.

    Co způsobuje pseudoefedrin?

    Ale i tak může mít nežádoucí účinky – zejména je-li podán systémově (např. jako tableta), může zrychlit srdeční činnost, zvýšit krevní tlak, znesnadnit spánek, či dokonce vyvolat halucinace. Muži se zvětšenou prostatou mohou mít po požití pseudoefedrinu ještě větší obtíže s vymočením se.

    Na co je Modafen?

    Modafen je složený přípravek, který obsahuje 2 léčivé látky, ibuprofen a pseudoefedrin. Ibuprofen působí proti bolestem (analgetikum) a snižuje teplotu při horečce (antipyretikum). Druhá léčivá látka pseudoefedrin snižuje otok sliznice horních cest dýchacích (dekongescens).

    Kde koupit Modafen?

    Modafen již není vázán na předpis, řadí se mezi volně prodejné léky s omezením, tzn. při výdeji je nutné předložit občanský průkaz a pro jedince je možný výdej jedno balení na týden. Co se týče dostupnosti v lékárnách, liší se to zařízení od zařízení. Je vhodné se určitě domluvit vždy s danou lékárnou.

    Jak získat pseudoefedrin?

    Každopádně někteří lidé si vždy najdou cestu, jak podobné léky získat, a to se nedá ovlivnit. Léky obsahující pseudoefedrin ovšem vydáváme pouze na recept,“ uvedla Ludmila Burdová, lékárnice z Nejdku. Podle karlovarských lékárníků je nejlepší centrální evidence.

    Budete mít zájem:  6 + 4 nejlepší látky pro zdravé srdce – podívejte se na ně

    Kde koupit Paralen Plus?

    Paralen Plus 325/30/15mg 24 tablet 24 ks | Pilulka.cz.

    Z jakých léků se vyrábí pervitin?

    Pervitin v České republice

    Vyrábí se obvykle z léků obsahujících pseudoefedrin. Udává se, že je v ČR na pervitinu závislé 0,7 % populace mezi 15. a 64. rokem, z nich problémových je zhruba 30 000 osob.

    Čím nahradit Clarinase?

    Kombinace utrogestan a omeprazol teva.

    Kdy zabere Clarinase?

    Trpím na to taky a vždy mi zaberou tablety Clarinase. Už po třetí tabletě se mi uleví. Hlavně nechoďte s obnaženým čelem.

    V čem je efedrin?

    Efedrin je alkaloid z keřů čeledě chvojníkovitých (Ephedraceae) rodu Ephedra, jako jsou chvojník obecný (Ephedra vulgaris) neboli chvojník dvouklasý (Ephedra distachya) nebo chvojník čínský (Ephedra sinica), které se vyskytují ve východní Asii, ve středomořské oblasti a ve střední Evropě.

    Co na Covid léky?

    Na horečku si vyberte buď léky s obsahem paracetamolu (znáte například jako Paralen, Panadol aj.) nebo s účinnou látkou ibuprofen (například Ibalgin, Brufen, Nurofen).

    Jak dlouho působí Modafen?

    Odstup mezi jednotlivou dávkou je nejméně 4 hodiny. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek Modafen déle než 7 dní. Maximální denní dávka je 6 tablet během 24 hodin. Potahované tablety se polykají celé, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny.

    Jaké léky při chřipce?

    Najdete u nás

  • LEVOPRONT Perorální kapky, roztok 15 ml.
  • PARALEN GRIP Horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků
  • CELASKON Červený pomeranč šumivé tablety 500 mg 30 tablet.
  • STOPTUSSIN Kapky 50 ml.
  • COLDREX MAX Grip lesní ovoce prášek pro perorální roztok 10 sáčků
  • TANTUM VERDE ORM Lemon pastilky 20x 3 mg.
  • Diskuze

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Adblock
    detector