Coldrex Junior Citron – příbalový leták

  • Kosmetika, Hygiena, Domácnost
    • Bílé
    • Bylinné
    • Černé
    • Ovocné
    • Pu-erh
    • Rooibos
    • Směs různých druhů
    • Speciální
    • Zelené

   Coldrex Junior Citron – příbalový leták  Úvodní stránka – Léky – bolest, horečka

Seřadit dle: názvu ceny Stránka:  1 2 3 > Položek: 75 | na str.: 

Acifein 250mg-200mg-50mg tbl. nob. 10

K léčbě mírné a středně silné bolesti, především bolesti hlavy, zad, zubů, a při bolestech kloubů a svalů spojených s…

Léčivý přípravek, čtěte příbalový leták

Acifein 250mg-200mg-50mg tbl. nob. 20

K léčbě mírné a středně silné bolesti, především bolesti hlavy, zad, zubů, a při bolestech kloubů a svalů spojených s…

Léčivý přípravek, čtěte příbalový leták

Acylcoffin por. tbl. nob. 10

Acylcoffin se užívá při bolestech hlavy, pohybového ústrojí, zubů, nervů a při bolestech spojených s náhlými respiračními…

Léčivý přípravek, čtěte příbalový leták

Acylpyrin + C 320mg-200mg tbl. eff. 12

Acylpyrin + C se užívá ke snížení horečky a bolesti při chřipce a nachlazení. Dále se přípravek užívá k léčbě lehkých…

Léčivý přípravek, čtěte příbalový leták

Acylpyrin 500mg tbl. eff. 15x500mg

Přípravek účinně tlumí bolesti a efektivně snižuje teplotu, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky. Čtěte pozorně…

Léčivý přípravek, čtěte příbalový leták

Acylpyrin 500mg tbl. nob. 10x500mg

Acylpyrin je přípravek, který se užívá při horečce a bolesti, hlavně při akutních chřipkových onemocněních. Čtěte pozorně…

Léčivý přípravek, čtěte příbalový leták

Anopyrin 400mg tbl. 10x400mg

Tablety Anopyrin patří mezi antitrombotika ze skupiny inhibitorů agregace trombocytů, to znamená mezi léčiva, která tlumí…

Léčivý přípravek, čtěte příbalový leták

Aspirin 500mg tbl. obd. 20x500mg

Přípravek Aspirin 500 mg obalené tablety obsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kyselina acetylsalicylová je analgetikum (ulevuje od…

Léčivý přípravek, čtěte příbalový leták

Aspirin 500mg tbl. obd. 80x500mg

Přípravek Aspirin 500 mg obalené tablety obsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kyselina acetylsalicylová je analgetikum (ulevuje od…

Léčivý přípravek, čtěte příbalový leták

Aspirin C 400mg-240mg tbl. eff. 10

Přípravek snižuje tvorbu prostaglandinů, a tím působí proti bolesti, snižuje horečku a potlačuje záněty. S vitaminem C pro…

Léčivý přípravek, čtěte příbalový leták

Aspirin C 400mg-240mg tbl. eff. 20

Přípravek snižuje tvorbu prostaglandinů, a tím působí proti bolesti, snižuje horečku a potlačuje záněty. S vitaminem C pro…

Léčivý přípravek, čtěte příbalový leták

Ataralgin por. tbl. nob. 50

Ataralgin je složený přípravek s protibolestivým účinkem obsahující paracetamol, guaifenezin a kofein. Protibolestivý účinek…

Léčivý přípravek, čtěte příbalový leták

Ataralgin por. tbl. nob. 20

Ataralgin je složený přípravek s protibolestivým účinkem obsahující paracetamol, guaifenezin a kofein. Protibolestivý účinek…

Léčivý přípravek, čtěte příbalový leták

Coldrex Junior Citron

sp. zn. sukls189081/2015

PŘÍBALOVÝ LETÁK – PŘÍBALOVÁ INFORMACE – INFORMACE PRO UŽIVATELE

COLDREX JUNIOR CITRON prášek pro perorální roztok v sáčku

paracetamolum, phenylephrini hydrochloridum, acidum ascorbicum

Přečtětě si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.

  • Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
  • Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
  • Pokud se u Vašeho dítěte vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.
  • Pokud se do 3 dnů nebude Vaše dítě cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musíte se poradit s lékařem

Coldrex Junior Citron je lék proti chřipce a nachlazení určený pro děti ve věku od 6 do 12 let, který obsahuje tři léčivé látky:

  • paracetamol: lék proti bolesti, který zároveň snižuje tělesnou teplotu při horečce,
  • fenylefrin-hydrochlorid: dekongestant (látka snižující překrvení nosní sliznice) ze skupiny sympatomimetik, který uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny a tím pomáhá ulehčit dýchání,
  • kyselinu askorbovou (vitamín C): obvyklou složku léků proti chřipce a nachlazení, která je obsažená v léku kvůli tomu, aby pomohla nahradit vitamín C, jehož množství může být v počátečních stádiích chřipky a nachlazení nedostatečné.

Vašemu dítěti poskytuje rychlé zmírnění příznaků chřipky a nachlazení, zahrnující horečku, třesavku, ucpaný nos, bolest hlavy, bolest svalů i kloubů, bolest v krku, zánět vedlejších nosních dutin a s ním spojenou bolest.Tento přípravek je určen pouze pro pacienty, kteří mají příznaky chřipky nebo nachlazení doprovázené ucpaným nosem. Pokud pacienti nemají ucpaný nos, doporučuje se použití jiných léčivých přípravků.

Léčivé látky v přípravku Coldrex Junior citron nezpůsobují ospalost.

Pokud se do 3 dnů Vaše dítě nebude cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Nepodávejte Coldrex Junior Citron jestliže:

  • je Vaše dítě alergické na paracetamol, fenylefrin-hydrochlorid, kyselinu askorbovou (vitamín C) nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6),
  • má Vaše dítě některý z následujících zdravotních problémů: závažné onemocnění jater nebo žloutenku, závažné zvýšení krevního tlaku, zvýšený nitrooční tlak (zelený zákal), užívá nebo užívalo během posledních dvou týdnů léky zvané inhibitory monoaminooxidázy (léky k léčbě deprese).

Upozornění a opatření

  • Coldrex Junior Citron obsahuje paracetamol. Nepodávejte tento lék s žádným dalším lékem obsahujícím paracetamol.
  • Nepodávejte tento přípravek bez doporučení lékaře, pokud má Vaše dítě jaterní onemocnění.
  • Coldrex Junior Citron obsahuje i dekongestant (látka snižující prokrvení nosní sliznice). Nepodávejte tento lék s dalšími léky, které se používají na zmírnění chřipky, nachlazení nebo překrvení nosní sliznice (ucpaného nosu).
  • Nesmíte překročit uvedenou dávku. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.
  • Coldrex Junior Citron není určený k dlouhodobé léčbě.

Při užívání přípravku Coldrex Junior Citron je třeba zvláštní opatrnosti jestliže:

  • má Vaše dítě (nebo dospělý, pokud by přípravek užíval) některý z následujících zdravotních problémů: onemocnění jater nebo ledvin, vysoký krevní tlak, zvýšenou činnost štítné žlázy, cukrovku, onemocnění srdce, průduškové astma, feochomocytom (nádor dřeně nadledvin), hemolytickou anémii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek), zbytnění prostaty nebo potíže s močením, některá cévní onemocnění jako je Raynaudův fenomén (projevující se jako bolest prstů na rukou nebo nohou v důsledku chladu nebo stresu) nebo onemocnění postihující cévy mozku, deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy (nedostatek určitého enzymu) nebo užívá tzv. tricyklická antidepresiva (léky proti depresi), betablokátory (léky na snížení krevního tlaku a zpomalení srdeční činnosti), nebo jiné léky k léčbě vysokého krevního tlaku, srdeční glykosidy (digoxin), warfarin (ke snížení krevní srážlivosti), psychostimulancia (látky stimulující centrální nervový systém) nebo léky snižující chuť k jídlu.Pokud Vaše dítě trpí některým z výše uvedených onemocnění, musíte se opřed užíváním přípravku Coldrex Junior Citron vždy poradit s lékařem.
  • má Vaše dítě závažnou infekci, protože ta může vést ke zvýšení rizika metabolické acidózy.Příznaky metabolické acidózy jsou:
    • hluboké, zrychlené, obtížné dýchání
    • nevolnost (pocit na zvracení), zvracení
    • ztráta chuti k jídluPokud se u Vás objeví kombinace těchto příznaků, okamžitě kontaktujte lékaře.

Další léčivé přípravky a přípravek Coldrex Junior CitronÚčinky přípravku Coldrex Junior Citron a účinky jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat.

Než začnete užívat Coldrex Junior citron, je třeba se poradit s lékařem v následujících případech:

  • Užíváte-li metoklopramid nebo domperidon (k léčbě nevolnosti a zvracení) nebo cholestyramin (k léčbě vysoké hladiny cholesterolu v krvi), protože dochází k ovlivnění vstřebávání paracetamolu.
  • Užíváte-li léky ke snížení srážlivosti krve (např. warfarin), protože by mohlo dojít k zvýšení krvácivosti.
  • Pokud užíváte kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné nesteroidní protizánětlivé léky (dlouhodobé užívání může vést k poškození ledvin).
  • Pokud užíváte chloramfenikol (antibiotikum), probenecid (k léčbě dny), rifampicin (antibiotikum), fenobarbital (ke zklidnění nebo k léčbě epilepsie), lamotrigin, fenytoin, karbamazepin (k léčbě epilepsie), zidovudin (k léčbě AIDS), isoniazid (k léčbě tuberkulózy), tricyklická antidepresiva nebo inhibitory MAO (k léčbě deprese), betablokátory (k léčbě onemocnění srdce a vysokého krevního tlaku) a digoxin nebo jiné srdeční glykosidy (k léčbě onemocnění srdce).
Budete mít zájem:  Chůze a zdraví – proč je tak super a kolik spálíte kalorií?

Pokud užíváte přípravky určené k léčbě deprese, vysokého krevního tlaku nebo onemocnění srdce, nesmíte Coldrex Junior citron užívat.

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které vaše dítě užívá, které v nedávné době užívalo nebo které možná bude užívat. To se týká i léků, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Přípravek Coldrex Junior Citron s jídlem, pitím a alkoholemPřípravek je určený pro děti, pokud by však přípravek užíval dospělý, nesmí je užívat bez doporučení lékaře, pokud má problémy s požíváním alkoholu. Během užívání přípravku Coldrex Junior Citron se nesmí konzumovat alkoholické nápoje.

Přípravek se může podávat nezávisle na jídle. Užívání po jídle může vést ke sníženému účinku paracetamolu.

  • Těhotenství, kojení a plodnostPřípravek je určen pro děti. Z bezpečnostních důvodů však uvádíme i informace týkající se těhotenství a kojení:
  • Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo těhotenství plánujete, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
  • Řízení dopravních prostředků a obsluha strojůPřípravek je určen pro děti. Pokud by však přípravek užíval dospělý, uvádíme následující informaci:

Přípravek Coldrex Junior Citron může způsobovat závratě. Pokud se závratě vyskytnou, nesmíte řídit dopravní prostředky ani obsluhovat stroje.

Coldrex Junior Citron obsahuje sacharózu a sodíkPřípravek obsahuje 1,862 g sacharózy v jedné dávce. To je nutno vzít v úvahu u pacientů s cukrovkou. Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se s ním dříve, než začnete tento léčivý přípravek užívat.

Přípravek obsahuje 56,43 mg (= 2,45 mmol) sodíku. To je nutno vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku.

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Vysypte obsah sáčku do sklenice nebo do šálku a přelijte horkou vodou (přibližně 125 ml). Míchejte, dokud se prášek nerozpustí. Přidejte studenou vodu a podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem.

Teplý nápoj podejte dítěti.

Děti od 6 do 12 let:Doporučená dávka je 1 sáček každých 4-6 hodin dle potřeby. Minimální interval 4 hodiny mezi dávkami je třeba dodržovat.Maximální denní dávka je 4 sáčky v průběhu 24 hodin.Maximální délka léčby bez konzultace s lékařem je 3 dny. Pokud příznaky přetrvávají, kontaktujte lékaře.

Děti mladší než 6 let:Přípravek se nepodává dětem mladším než 6 let.

Jestliže jste užila(a) více přípravku Coldrex Junior citron, než jste měl(a)V případě předávkování vyhledejte ihned lékaře nebo nejbližší zdravotnické zařízení a řekněte přesné množství, jaké dítě požilo. Vezměte s sebou balení přípravku a tuto příbalovou informaci.

Předávkování paracetamolem může způsobit vážné poškození až selhání jater. V případě předávkování je nezbytná okamžitá lékařská pomoci, i když nejsou přítomny žádné příznaky předávkování.

Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Coldrex Junior citronNezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. Neužívejte více než 1 dávku v průběhu 4 hodin.

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí projevit u každého.

Přestaňte užívat tento lék a okamžitě kontaktujte lékaře:

  • jestliže se u Vás objeví alergická reakce, jako je kožní vyrážka nebo svědění, někdy doprovázená obtížemi s dýcháním nebo otokem rtů, jazyka, hrdla nebo obličeje.
  • jestliže se u Vás objeví kožní vyrážka, olupování kůže nebo vředy v ústech.
  • jestliže se u Vás po užití kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léků objevily potíže s dýcháním a podobná reakce se objevila i po podání tohoto přípravku.
  • jestliže u Vás došlo k nevysvětlené tvorbě modřin.

Tyto nežádoucí účinky jsou vzácné (objevují se u 1 až 10 osob z 10 000).

Stejně postupujte i v případě:

  • jestliže máte neobvykle rychlou tepovou frekvenci nebo pocit neobvykle rychlé nebo nepravidelné srdeční činnosti.
  • jestliže máte potíže s močením. Ty se s větší pravděpodobností objeví u mužů s hypertrofií (zbytněním) prostaty.
  1. Četnost těchto nežádoucích účinků není známa.
  2. Velmi vzácně byly hlášeny případy závažných kožních reakcí (objevují se u méně než 1 osoby z 10 000).
  3. Další nežádoucí účinky mohou zahrnovat:Pocit na zvracení a zvracení, průjem, bolest břicha, pocení a abnormální výsledky jaterních testů, selhání jater nebo žloutenka, změny krevního obrazu (vzácné, objevují se u 1 až 10 osob z 10 000).
  4. S neznámou četností se může objevit nervozita, bolest hlavy, závratě, potíže se spánkem, zvýšení krevního tlaku a rozšíření zorniček.

Hlášení nežádoucích účinkůPokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčivŠrobárova 48100 41 Praha 10webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.Coldrex Junior Citron uchovávejte při teplote do 25 °C.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce a sáčku za „Použitelné do“ nebo „EXP“. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

  • Co Coldrex Junior Citron obsahujeLéčivými látkami jsou:Paracetamolum 300 mgPhenylephrini hydrochloridum 5 mg
  • Acidum ascorbicum 20 mg
  • Pomocnými látkami jsou:Sacharóza, bezvodá kyselina citronová, dihydrátnatrium-citrátu, sušený kukuřičný škrob, citronové aroma (obsahuje: přírodní a přírodně identické aromatické látky, kukuřičný maltodextrin, oxidovaný kukuřičný škrob, butylhydroxyanisol), natrium-cyklamát, sodná sůl sacharinu, kurkumin (E100) a koloidní bezvodý oxid křemičitý.

Jak Coldrex Junior Citron vypadá a co obsahuje toto baleníColdrex Junior Citron je bílý až světle žlutý prášek pro perorální roztok s citronovou vůní.Dodává se v jednodávkových sáčcích. Jeden sáček obsahuje 3 g prášku pro perorální roztok.

Zatavené vrstvené sáčky (papír/PE/Al/PE) jsou baleny po 1, 3, 5, 10 nebo 12 kusech v krabičce.

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

Držitel rozhodnutí o registraciOMEGA PHARMA a.s.Drážní 253/7Slatina627 00 BrnoČeská republika

e-mail: [email protected]

VýrobceSmithKline Beecham, S.A.Alcala de HenaresMadrid

Španělsko

Tato příbalová informace byla naposledy revidována: 2.12.2015

COLDREX HORKÝ NÁPOJ CITRON S MEDEM – příbalový leták

prášek pro perorální roztok v sáčku

paracetamolum, phenylephrini hydrochloridum, acidum ascorbicum

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.

  • Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
  • Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
  • Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.
  • Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe, nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.
Budete mít zájem:  Poškození a padání vlasů někdy způsobují vaše zlozvyky – jaké?

Co naleznete v této příbalové informaci:

Coldrex citron s medem je přípravek proti chřipce a nachlazení, který obsahuje tři léčivé látky :

paracetamol, lék proti bolesti a horečce, který odstraňuje bolesti v krku, bolesti hlavy, svalů i kloubů a snižuje horečku fenylefrin, dekongestant (látka snižující zduření nosní sliznice) ze skupiny sympatomimetik, který uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny a tím pomáhá ulehčit dýchání, kyselinu askorbovou (vitamin C), obvyklou složku léků proti chřipce a nachlazení, která je obsažená v léku kvůli tomu, aby pomohla nahradit vitamín C, jehož množství může být v počátečních stádiích chřipky a nachlazení nedostatečné.

Coldrex horký nápoj citron s medemje vhodný pro dospělé a dospívající od 15 let (s hmotností nad 50 kg) k úlevě od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení. Coldrex citron s medem odstraňuje bolesti v krku, uvolňuje nos i vedlejší nosní dutiny, odstraňuje bolesti hlavy, svalů i kloubů, snižuje horečku a doplňuje vitamin C.

Tento přípravek je určen pouze pro pacienty, kteří mají příznaky chřipky nebo nachlazení doprovázené ucpaným nosem. Pokud pacienti nemají ucpaný nos, doporučuje se použití jiných léčivých přípravků.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe, nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

  • 2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE COLDREX HORKÝ NÁPOJ CITRON S MEDEM UŽÍVAT
  • jste alergický (á) na paracetamol, fenylefrin-hydrochlorid, vitamin C nebo kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6)
  • máte některý z následujících zdravotních problémů:
  • závažné onemocnění jater včetně akutní žloutenky, závažnou hemolytickou anemii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek), závažné zvýšení krevního tlaku, zvýšený nitrooční tlak (zelený zákal), užíváte nebo jste užíval(a) během posledních dvou týdnů léky známé jako inhibitory monoaminooxidázy (léky proti depresi)

Vzhledem k obsahu léčivých látek se nesmí podávat dětem a dospívajícím do 15 let.

Upozornění a opatření

  • Coldrex horký nápoj citron s medem obsahuje paracetamol. Neužívejte tento lék s jakýmkoli dalším lékem obsahujícím paracetamol.
  • Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu a/nebo trpíte jaterním onemocněním.
  • Coldrex horký nápoj citron s medem obsahuje i dekongestant. Neužívejte tento lék s dalšími léky, které se používají na zmírnění chřipky, nachlazení nebo otoku nosní sliznice (ucpaného nosu).
  • máte některý z následujících zdravotních problémů:

onemocnění jater nebo ledvin, vysoký krevní tlak, zvýšenou činnost štítné žlázy, zvětšenou prostatu, průduškové astma, cukrovku, onemocnění srdce, onemocnění postihující mozkové cévy, nedostatek enzymu glukózo-6-fosfát dehydrogenázy nebo hemolytickou anemii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek), užíváte tzv.

tricyklická antidepresiva (léky proti depresi) nebo betablokátory (léky na snížení krevního tlaku a zpomalení srdeční činnosti), feochromocytom (nádor dřeně nadledvin), cévní onemocnění jako např Raynaudův fenomén (špatné prokrvení určitých oblastí těla např. rukou), užíváte srdeční glykosidy (např. digoxin).

Pokud trpíte některým z výše uvedených onemocnění, poraďte se před užíváním přípravku Coldrex horký nápoj citron s medem s lékařem.

máte závažnou infekci, protože ta může zvyšovat riziko metabolické acidózy. Příznaky metabolické acidózy zahrnují:

  • – hluboké, zrychlené, obtížné dýchání
  • – nevolnost (pocit na zvracení), zvracení
  • – ztrátu chuti k jídlu
  • Pokud se u Vás objeví kombinace těchto příznaků, neprodleně kontaktujte lékaře.

Coldrex horký nápoj citron s medem není určený k dlouhodobé léčbě. Nesmíte překročit uvedenou dávku. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.

Účinky přípravku Coldrex horký nápoj citron s medem a účinky jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat.

Pokud užíváte Coldrex horký nápoj citron s medem, neužívejte současně jiné přípravky na chřipku a nachlazení nebo dekongestanty, zejména jiné přípravky obsahující paracetamol.

Užívání přípravku s jakýmikoli souběžně užívanými léky je možné pouze po konzultaci s lékařem, neboť riziko postižení jater působením paracetamolu je zvýšené při současném užívání jiných léků, které mohou způsobovat poškození jater nebo léků indukujících jaterní mikrosomální enzymy, např. některé léky proti epilepsii, a dále je nutná konzultace lékaře při současném užívání warfarinu vzhledem k možnému riziku zvýšení krvácení.

Současné dlouhodobé užívání paracetamolu a kyseliny acetylsalicylové nebo dalších nesteroidních protizánětlivých přípravků (NSA) může vést k poškození ledvin.

Poraďte se s lékařem nebo lékárníkem jestliže užíváte metoklopramid nebo domperidon při nevolnosti a zvracení nebo cholestyramin ke snížení hladiny cholesterolu, zidovudin (k léčbě infekce HIV), isoniazid (k léčbě tuberkulózy), chloramfenikol (antibiotikum) nebo lamotrigin (k léčbě epilepsie).

Fenylefrin obsažený v přípravku může při kombinaci s některými léky proti depresi způsobit zvýšení krevního tlaku. Při společném užívání se srdečními glykosidy (např.

digoxinem) může dojít ke zvýšení rizika nepravidelného srdečního rytmu nebo srdeční příhody.

Rovněž současné podávání s betablokátory (léky na snížení krevního tlaku a zpomalení srdeční činnosti) může snížením účinku těchto léčivých přípravků vést ke zvýšení krevního tlaku.

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat. To se týká i léků, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Užívání přípravku Coldrex horký nápoj citron s medem s jídlem, pitím a alkoholem Během léčby se nesmí konzumovat alkohol.Dlouhodobá konzumace alkoholu významně zvyšuje riziko poškození jater. Máte-li problémy s požíváním alkoholu, poraďte se před zahájením léčby s lékařem.

Přípravek se může podávat nezávisle na jídle. Užívání po jídle může vést ke sníženému účinku paracetamolu.

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo těhotenství plánujete, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Přípravek není vhodné užívat během těhotenství. Kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékaře.

Coldrex horký nápoj citron s medem může způsobit závratě. Pokud vám přípravek způsobuje závratě, neměli byste řídit vozidlo nebo obsluhovat stroje.

Přípravek Coldrex horký nápoj citron s medem obsahuje aspartam, sodík a sacharózuObsahuje 50 mg aspartamu v jednom sáčku. Aspartam je zdrojem fenylalaninu. Může být škodlivý pro osoby s fenylketonurií, což je vzácné genetické onemocnění, při kterém se v těle hromadí fenylalanin, protože ho tělo nedokáže správně odstranit.

Obsahuje sacharózu. Pokud vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat.

Přípravek obsahuje 0,12 g sodíku v jednom sáčku. To odpovídá 6 % doporučeného maximálního denního příjmu sodíku potravou pro dospělého.

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Vysypte obsah sáčku do sklenice a přelijte velmi horkou vodou. Míchejte, dokud se prášek nerozpustí. Podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem, případně dolít studenou vodou. Teplý nápoj vypijte.

Budete mít zájem:  Osteoporóza – hrozí řídnutí kostí i vám?

Dospělí (včetně starších osob) a dospívající od 15 let (s hmotností nad 50 kg) : 1 sáček až 4× denně. Jednotlivé dávky užívejte vždy nejdříve po 4 hodinách. Neužívejte více než 4 sáčky za 24 hodin. Nepřekračujte doporučené dávkování.Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.

Pokud nedojde do 3 dnů ke zlepšení příznaků (horečka, bolest) nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové příznaky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o další léčbě s lékařem. Tento lék neužívejte déle než 7 dnů, neurčí-li lékař jinak.

Děti a dospívající mladší 15 let: Tento přípravek není určen pro děti a dospívající mladší 15 let.

V případě předávkování nebo náhodného požití přípravku dítětem vyhledejte ihned svého lékaře nebo nejbližší zdravotnické zařízení a řekněte mu přesně jaké množství přípravku jste užil(a).

Ukažte jim použité balení a tuto příbalovou informaci. Předávkování paracetamolem může způsobit vážné poškození až selhání funkce jater.

V případě předávkování je nezbytná okamžitá lékařská pomoc, i když nejsou přítomny žádné příznaky předávkování.

Vezměte si jednu dávku, když si vzpomenete. Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste doplnil(a) vynechanou dávku. Neužívejte více než 1 dávku po 4 hodinách.

Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí projevit u každého.

  • jestliže se u Vás objeví alergická reakce, jako je kožní vyrážka nebo svědění, někdy doprovázená obtížemi s dýcháním nebo otokem rtů, jazyka, hrdla nebo obličeje.
  • jestliže se u Vás objeví kožní vyrážka, olupování kůže nebo vředy v ústech.
  • jestliže se u Vás po užití kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léků objevily potíže s dýcháním a podobná reakce se objevila i po podání tohoto přípravku.
  • jestliže u Vás došlo k nevysvětlené tvorbě modřin.
  • jestliže máte neobvykle rychlou tepovou frekvenci nebo pocit neobvykle rychlé nebo nepravidelné srdeční činnosti.
  • jestliže máte potíže s močením. Ty se s větší pravděpodobností objeví u mužů s hypertrofií (zbytněním) prostaty.
  1. Četnost těchto nežádoucích účinků není známa.
  2. Velmi vzácně byly hlášeny případy závažných kožních reakcí (objevují se u méně než 1 osoby z 10 000).
  3. Další nežádoucí účinky mohou zahrnovat:
  4. Pocit na zvracení a zvracení, průjem, bolest břicha, pocení a abnormální výsledky jaterních testů, selhání jater nebo žloutenka, změny krevního obrazu (vzácné, objevují se u 1 až 10 osob z 10 000).
  5. S neznámou četností se může objevit nervozita, bolest hlavy, závratě, potíže se spánkem, zvýšení krevního tlaku a rozšíření zorniček.

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:

  • Státní ústav pro kontrolu léčiv
  • Šrobárova 48
  • 100 41 Praha 10
  • webové stránky:
  • Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí.

Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.

Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

  • 6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE
  1. Léčivými látkami jsou v jednom sáčku:
  2. Paracetamolum 750 mg
  3. Phenylephrini hydrochloridum 10 mg
  4. Acidum ascorbicum ethylcelluloso obductum 61,5 mg
  5. (odpovídá acidum ascorbicum 60 mg)
  6. Pomocnými látkami jsou:
  7. Bezvodá kyselina citronová, ethylcelulosa, sodná sůl sacharinu, dihydrát natrium-citrátu, citronové aroma v prášku, medové aroma v prášku, karamelové barvivo (E150), kukuřičný škrob, aspartam, sacharóza

Coldrex horký nápoj citron s medem je béžový až světle hnědý prášek pro perorální roztok s citrónovou a medovou vůní.

Dodává se v jednodávkových sáčcích, každý sáček obsahuje 5 g prášku. Sáčky jsou baleny po 1, 3, 5, 6, 10, 12, 20 nebo 30 kusech v krabičce.

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

OMEGA PHARMA a.s. Vídeňská 188/119d

  • Dolní Heršpice
  • 619 00 Brno
  • Česká republika
  • e-mail:

SmithKline Beecham, S.A.

  1. Alcala de Henares
  2. Madrid
  3. Španělsko
  4. Wrafton Laboratories Limited, trading as Perrigo
  5. Exeter Road, Wrafton, Braunton
  6. Devon EX33 2DL
  7. Velká Británie

Coldrex Junior Citron por.plv.sol.scc.10

Coldrex Junior Citron je lék proti chřipce a nachlazení určený pro děti ve věku od 6 do 12 let, který obsahuje tři léčivé látky:

  • paracetamol: lék proti bolesti, který zároveň snižuje tělesnou teplotu při horečce,
  • fenylefrin-hydrochlorid: dekongestant (látka snižující překrvení nosní sliznice) ze skupiny sympatomimetik, který uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny a tím pomáhá ulehčit dýchání,
  • kyselinu askorbovou (vitamín C): obvyklou složku léků proti chřipce a nachlazení, která je obsažená v léku kvůli tomu, aby pomohla nahradit vitamín C, jehož množství může být v počátečních stádiích chřipky a nachlazení nedostatečné.

Vašemu dítěti poskytuje rychlé zmírnění příznaků chřipky a nachlazení, zahrnující horečku, třesavku, ucpaný nos, bolest hlavy, bolest svalů i kloubů, bolest v krku, zánět vedlejších nosních dutin a s ním spojenou bolest.
Tento přípravek je určen pouze pro pacienty, kteří mají příznaky chřipky nebo nachlazení doprovázené ucpaným nosem. Pokud pacienti nemají ucpaný nos, doporučuje se použití jiných léčivých přípravků.

  • Léčivé látky v přípravku Coldrex Junior citron nezpůsobují ospalost.
  • Pokud se do 3 dnů Vaše dítě nebude cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Jak se Coldrex Junior citron užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Vysypte obsah sáčku do sklenice nebo do šálku a přelijte horkou vodou (přibližně 125 ml). Míchejte, dokud se prášek nerozpustí. Přidejte studenou vodu a podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem.
Teplý nápoj podejte dítěti.

Děti od 6 do 12 let

Doporučená dávka je 1 sáček každých 4-6 hodin dle potřeby. Minimální interval 4 hodiny mezi dávkami je třeba dodržovat.
Maximální denní dávka je 4 sáčky v průběhu 24 hodin.
Maximální délka léčby bez konzultace s lékařem je 3 dny. Pokud příznaky přetrvávají, kontaktujte lékaře.

Děti mladší než 6 let

Přípravek se nepodává dětem mladším než 6 let.

Co Coldrex Junior Citron obsahuje

  1. Léčivými látkami jsou:
    Paracetamolum 300 mg
    Phenylephrini hydrochloridum 5 mg
  2. Acidum ascorbicum 20 mg
  3. Pomocnými látkami jsou:
    Sacharóza, bezvodá kyselina citronová, dihydrátnatrium-citrátu, sušený kukuřičný škrob, citronové aroma (obsahuje: přírodní a přírodně identické aromatické látky, kukuřičný maltodextrin, oxidovaný kukuřičný škrob, butylhydroxyanisol), natrium-cyklamát, sodná sůl sacharinu, kurkumin (E100) a koloidní bezvodý oxid křemičitý.

Jak Coldrex Junior Citron vypadá a co obsahuje toto balení

Coldrex Junior Citron je bílý až světle žlutý prášek pro perorální roztok s citronovou vůní.
Dodává se v jednodávkových sáčcích. Jeden sáček obsahuje 3 g prášku pro perorální roztok. Zatavené vrstvené sáčky (papír/PE/Al/PE nebo papír/PE/Al/Surlyn) jsou baleny po 1, 3, 5, 10 nebo 12 kusech v krabičce.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector